"Daisy" - Aaliya Aerinne With Lovely Smile
    

Jakutská lajka

O jakutské lajky jsme se začali zajímat až když jsme uviděli její fotku a bezhlavě se zamilovali. Při pročítání informací o plemeni jsme zjistili, že až na to, že je to seveřan, má mnoho povahových vlastností podobných s bílým švýcarským ovčákem. Navíc je to tažné plemeno a vzhledem k tomu, že mushing a canicross nás baví čím dál víc, bude ideálním zpestřením smečky. 

nejde se nezamilovat
nejde se nezamilovat

Daisy je daleko samostatnější než jsme zvyklí od ovčáků. Radši spí tam kde má klid, a rozhodně nepotřebuje vědět o každém našem kroku. Jinak je ale nesmírně kontaktní, mazlivá a něžná. Navíc jako štěňátko byla naprosto neodolatelně roztomilá.

Už od útlého věku prokazuje, že je to správná parťačka. Má už  na kontě spoustu výletů a zážitků a skvěle zapadla do smečky. Je neuvěřitelně klidná a naprosto nic jí nerozhází.

Rádi bysme, aby se kromě tahu věnovala taky záchranařině. Na základní průpravě už pracujeme.

Tím jak je něžná, mazlivá a opatrná je přímo přeurčená k povolání canisterapie. Byla už jako štěňátko doprovodit velké zkušené švýcaří canisterapeuty a v mnoha ohledech by je svým naprosto profesionálním vystupováním a mazlením strčila do kapsy :-)

DKK 0/0, DLK 0/0, Baer +/+ (oboustranně slyšící)

Naše úspěchy

Výstavní:

  • 1.8.2020 KV Kladno - třída štěňat  - VN1
  • 8.8.2020 KV Rokycany - třída štěňat - VN1